druk na papierze jest modny po dzisiejsze czasy

Druk na papierze – klasyka w jakości idealnej

Jak podają źródła historyczne, pierwszy druk na papierze w Polsce pamięta początek XV wieku. Od tego czasu tylko zyskuje na popularności. Wbrew pozorom tendencja ta nie zmienia się nawet obecnie, w czasach gloryfikacji komputerów, tabletów, smartfonów.

Zmianom ulegają jedynie branże, w których ten sposób komunikacji międzyludzkiej ewoluuje zależnie od potrzeb czasu. Jeśli chodzi o jakość wydruków, dzisiejsza nie ma sobie równych i śmiało można powiedzieć, że jest wprost idealna. Nie chodzi tu tylko o porównanie do dzieł Gutenberga.

Czy drukowanie z użyciem papieru dziś ma jeszcze sens?

W dobie nośników cyfrowych, reklam elektronicznych faktycznie można się spierać nad wyższością wydruków na podłożu papierowym w stosunku do bardziej nowoczesnych form prezentowania i przechowywania treści. Niemniej jednak, nie tylko naszym zdaniem, papier przewyższa je z kilku kluczowych powodów, których w polskiej rzeczywistości nie sposób pominąć.

Ten rodzaj wydruków bowiem:

  • Ma konkurencyjną cenę,
  • Pozwala uzyskać idealną jakość wydruku,
  • Daje niezliczone możliwości kolorystyczne,
  • W razie potrzeby można go dowolnie modyfikować,
  • Można wykonać praktycznie nieograniczoną ilość kopii w dowolnym formacie,
  • Pozwala bardzo szybko sfinalizować realizację.

Stąd wydruki na podłożu papierowym z pewnością nie stracą na popularności, trzeba jednak wiedzieć, w jakich okolicznościach będą one najskuteczniejsze i najbardziej opłacalne. Poniżej przedstawiamy kilka naszych sugestii.

Kto powinien wybrać usługę druku na papierze w Warszawie?

Wydruki na papierze stosowane w branży reklamowej oraz w różnego typu instytucjach nie wyłączając kulturalno- oświatowych, oferowane przez Plakart obejmują usługi na specjalnie przygotowanym podłożu. Obok papieru tradycyjnego wykorzystywanego do drukowania posterów aktualnie proponujemy:

  • Papier typu blueback,
  • Papier do podświetleń citylight,
  • Tapeta papierowa do zadruku wielkoformatowego z klejem,
  • Papier posterowy.

Na pytanie, komu dedykowana jest ta forma powierzchni reklamowej, śmiało można odpowiedzieć, że każdemu, ponieważ stanowi ona dobrą alternatywę dla innych materiałów i świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach, nie tylko w Warszawie.

Jeśli chodzi o miejsce, polecamy ją wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby inwestowania w trwalsze podłoże i warunki zewnętrzne nie będą przeszkodą dla jakości oraz wytrzymałości powierzchni, a więc do powierzchni zamkniętych lub w miejscach odpowiednio zabezpieczonych przed deszczem, śniegiem, czy promieniami UV. Wtedy zachowa swoją jakość i idealny koloryt nawet przez lata.

Biorąc pod uwagę rodzaj działań, powierzchnia papierowa będzie idealna do wykorzystania jako forma aranżacji ścian w pomieszczeniach oraz w krótkoterminowych kampaniach reklamowych, poświęconych wszelkiego typu eventom, sezonowym akcjom charytatywnym. Co ważne, możliwość wydruku dwustronnego dodatkowo zredukuje koszty i przyczyni się do dbałości o środowisko naturalne.

Druk na papierze w ofercie Plakart

W Plakart robimy wydruki na różnego typu papierach o zróżnicowanych wielkościach i gramaturze. Przykładem realizacji, które wykonujemy cyklicznie są wydruki dla wspominanej już przez nas wcześniej warszawskiej Galerii Renova w formatach nawet do B0.

Zapraszamy już teraz i Państwa po dobre wydruki na papierze najwyższej próby, dopasowanym do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Wystarczy zadzwonić.

Przeczytaj także