druk offsetowy drukarnia wielkoformatowa

Co charakteryzuje profesjonalną drukarnię wielkoformatową?

Od momentu, w którym Jan Gutenberg stworzył ruchomą czcionkę, do dnia dzisiejszego – branża drukarska przeszła absolutną ewolucję. Obecnie podlega ona pełnej automatyzacji, co przyczynia się do przyspieszenia produkcji. Największą część potrzeb rynkowych zaspokajają drukarnie wielkoformatowe. Jeśli chcesz skorzystać z usług tego typu zakładu, zapewne zastanawiasz się, z którą firmą nawiązać współpracę. Z niniejszego wpisu dowiesz się, jak rozpoznać dobrą drukarnię tego typu.

W obecnych czasach niemalże wszystkie drukarnie wielkoformatowe pracują na podobnym poziomie. Zaplecze sprzętowe konkurencyjnych zakładów niewiele się od siebie różni. Także kadra specjalistów w poszczególnych drukarniach zazwyczaj oferuje podobną jakość swoich usług. Również technologie druku są takie same – i to nie tylko w skali kraju, a na całym świecie. Co więc powoduje, że niektóre drukarnie nie mogą opędzić się od nowych zleceń, podczas gdy inne upadają?

Czas wykonania zleceń w drukarni wielkoformatowej

Amerykański polityk, uczony i filozof powiedział niegdyś: „Czas to pieniądz”. O prawdziwości tego starego przysłowia każdego miesiąca gorzko przekonuje się szerokie gross przedsiębiorców. Szybkość działania – zarówno odpowiadania na zapytania ofertowe, jak i realizacji zleceń – jest niebywale ważna. Nie mniej istotne okazuje się dotrzymywanie terminów zleceń oraz niezwłoczne informowanie klienta o ewentualnych zmianach. Szybki czas wykonywania zleceń jest cechą charakterystyczną każdej szanującej się drukarni.

Rzetelność, partnerstwo, cena

drukarnia wielkoformatowa w trakcie pracySzybki czas wykonywania zleceń oraz terminowość to nieodłączne elementy rzetelności. Przymiot ten przejawia się jednak na kilka innych sposobów. Rzetelna drukarnia wielkoformatowa stara się także utrzymywać jakość swoich usług i produktów na najwyższym poziomie. Gdy jednak zakład taki w czymś nie dopisze, z pokorą przyznaje swoją winę i w razie konieczności przyjmuje reklamację klienta.

Każda szanująca się drukarnia traktuje swoich klientów indywidualnie. Fakt, iż zakład ma zbyt wiele zleceń, nie powinien wpływać negatywnie na kontakty z kontrahentami. Każdy klient musi poczuć, że jego zleceniu została poświęcona maksymalna uwaga oraz że zostało ono wykonane z najwyższą starannością.

Rzecz jasna, aby klient zapłacił ustaloną kwotę za usługi drukarni wielkoformatowej, firma musi spełnić wszystkie, powyżej omówione wymagania. Jeśli jakość wykonania zlecenia utrzymuje się na wysokim poziomie, klient z przyjemnością wynagrodzi zakład za jego pracę. Warto jednak mieć na uwadze, iż cena tego typu usług różni się ze względu na lokalizację. Gdy weźmie się pod lupę chociażby zwykły druk na papierze – Warszawa, Wrocław lub Łódź nie jest w stanie zaoferować potencjalnemu klientowi cen tak atrakcyjnych, jak mniejsze miasta.

Opinie – źródło wiedzy o firmie

W jaki sposób dowiedzieć się, czy firma spełnia wszystkie wymagania? Nic prostszego – wystarczy zapoznać się z opiniami na jej temat. Internet oraz „poczta pantoflowa” w dużym stopniu ułatwiają przeprowadzenie dokładnego wywiadu poznawczego. Pamiętaj jednak, że część negatywnych opinii może być zaaranżowana przez konkurencję.

Jeśli chcesz nawiązać współpracę z drukarnią wielkoformatową, oceń ją na podstawie czynników omówionych w niniejszym artykule. Zapoznaj się także z pozostałymi wpisami z naszego bloga, które z pewnością pomogą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.