druk banerów ploter

Druk banerów – co warto wiedzieć?

W niniejszym wpisie przedstawimy kilka przydatnych porad związanych z drukiem banerów reklamowych. Jeśli uznałeś, że nadszedł czas na promocję własnej firmy, zasługujesz na szczerą pochwałę. Istnieje wiele nośników reklamowych, którymi możesz się posłużyć. Godnym uwagi rozwiązaniem jest baner z tworzywa sztucznego, który można umieścić w dowolnej zewnętrznej lokalizacji. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji związanych z formą promocji firmy, warto jednak zdobyć nieco specjalistycznej wiedzy.

Czym są banery reklamowe?

Banery reklamowe spotykamy na każdym kroku. Wiesza się je na blokach, wieżowcach, mostach oraz wszystkich innych płaskich, pionowych powierzchniach, które zdają się być atrakcyjne w kontekście powodzenia kampanii promocyjnej. Wśród banerów nie ma zbytniej różnorodności. Większość tego typu nośników reklamowych produkuje się z użyciem podobnych materiałów.

druk banerów w trakcieDruk banerów możliwy jest dzięki urządzeniu o nazwie ploter. Prostymi słowy, jest to ogromna drukarka zaprojektowana do pokrywania dużych powierzchni tuszem. W zależności od modelu korzysta ona z 25-cio lub 50-cio metrowych rolek materiału bazowego.

Ze względu na maksymalną szerokość druku wyróżnia się trzy rodzaje ploterów:

  • o szerokości 160 cm,
  • o szerokości 320 cm,
  • o szerokości 500 cm.

Produkcja banerów

Proces produkcji banerów jest obecnie bardzo mocno zautomatyzowany. Co prawda całość przebiega pod czujnym okiem drukarzy, jednak zdecydowaną większość pracy wykonują maszyny.

Praca zaczyna się od włączenia plotera oraz zamontowania rolki podłoża. Banery z reguły dedykowane są zastosowaniom zewnętrznym, dlatego też w ich produkcji najlepiej sprawdza się druk na tworzywach sztucznych, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Po rozpoczęciu pracy, głowica plotera porusza się regularnie w prawo oraz w lewo, rozprowadzając tusz. Jednocześnie zadrukowany baner wysuwa się spod głowicy, tak jak paragon z kasy fiskalnej.

Kiedy cały wzór graficzny zostanie naniesiony na materiał, maszyna lub drukarz odcina płachtę. Następnym etapem jest przystosowanie baneru do montażu. Brzegi płachty zgrzewa się celem wzmocnienia. Na ostygłym zgrzewie wykonuje się otwory wypełnione metalowymi obrączkami, które w przyszłości pomogą przytwierdzić baner do pionowej powierzchni.

Zleć druk banerów solidnej firmie

Decydując się na druk banerów reklamowych, dokonujesz swego rodzaju inwestycji. Zleć wykonanie projektu solidnej firmie, a pieniądze, które poświęcisz na ten cel, nie zostaną wyrzucone w błoto.

Po czym można rozpoznać godną zaufania drukarnię? Zwróć uwagę na trzy elementy:

  • Wyposażenie. Im nowocześniejszy park maszynowy danej drukarni, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz zadowolony z jej usług. Rzecz jasna – nie możesz wejść do zakładu i sprawdzić, jak jest wyposażony. Na szczęście istnieją znacznie łatwiejsze sposoby na przeprowadzenie prywatnej ‘kontroli’. Przede wszystkim warto poszperać w Internecie. Bardzo możliwe, że dana drukarnia ma swoją stronę internetową, na której chwali się posiadanym sprzętem. Jeśli wyraźnie widać, że zakład stawia na innowacyjność i stara się iść z duchem czasu, powinien zyskać w Twoich oczach.
  • Cena. Skorzystanie z najtańszej oferty nie ma sensu. Zaniżanie cen w branży drukarskiej w wielu przypadkach oznacza, iż dany zakład oszczędza na materiałach.
  • Kontakt z klientem. Odezwij się do drukarni, z której usług chciałbyś skorzystać. Przekonaj się sam, czy zakład traktuje swoich klientów indywidualnie, czy też realizuje zlecenia hurtowo.

Jeśli interesują Cię inne zagadnienia związane z drukiem banerów oraz światem reklamy, z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród pozostałych artykułów blogowych dostępnych w naszym serwisie. Serdecznie zapraszamy do lektury!