totem motywacyjny w chmurach

Totemy reklamowe – wyjątkowa siła przekazu

Totem reklamowy należy do takich form komunikacji, które bardzo mocno zadomowiły się w przestrzeni publicznej polskich miast. Spotykamy je najczęściej w parkach lub centrach handlowych, obiektach biurowych, a także coraz częściej polskie miasta i regiony stawiają totemy przy głównych drogach, reklamując się.

Totem reklamowy najczęściej jest wysokim, prostym w formie urządzeniem reklamowym. Bywa, że jest wzbogacony o oświetlenie wewnętrzne lub zewnętrzne. Przy odrobinie wyobraźni można stworzyć bardzo oryginalny totem, który zwróci uwagę swoją nietuzinkową formą.

Badania pokazują, że totemy stosowane w marketingu odznaczają się wyjątkowo dużą siłą przekazu.

Nie sposób nie zauważyć zalet dobrze zaprojektowanych totemów reklamowych, które warto stosować nie tylko w wyżej wspominanych miejscach.

Do tych udowadniających, że totem sprawdzi się niezależne od rodzaju prowadzonej działalności i branży należą:

 • Doskonała rozpoznawalność niezależnie od usytuowania,
 • Wyjątkowa trwałość,
 • Lekkość konstrukcji,
 • Możliwość wyeksponowania wielu treści na jednej płaszczyźnie,
 • Zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających odbiorców reklamy,
 • Niewielkie wymagania powierzchniowe,
 • Połączenie funkcji marketingowej i informacyjnej.

Co Ci da dobry totem reklamowy?

Biorąc pod uwagę zalety totemów reklamowych, można mówić o 3 głównych korzyściach płynących z zastosowania tego rodzaju formy promocji:

 1. Za stosunkowo niewielkie pieniądze zyskasz ponadprzeciętną rozpoznawalność u odbiorców,
 2. Nie będziesz musiał/a martwić się, jak wskazać klientom drogę do celu,
 3. Zdobędziesz ciekawy nośnik reklamowy, który po zapadnięciu zmroku docenią nawet ci mniej zainteresowani lub całkowicie przypadkowi, ale jakże ważni klienci.

O totemach reklamowych z Plakart (nie tylko dla Warszawy)

Obok innych form reklamy, w Plakart możesz zamówić także solidny, zgodny z potrzebami czasu totem, który z pewnością przyciągnie do Twojej firmy całą masę zainteresowanych klientów.

Zlecając naszym fachowcom wykonanie totemu reklamowego dopasowanego do specyfiki Twojego podmiotu, obok czytelnych, dobrze widocznych z daleka informacji o tym, czym, gdzie i kiedy się zajmujesz (w sensie logo i przykładowo danych teleadresowych) otrzymasz:

 • Stabilną konstrukcję z profili metalowych odpowiednio zabezpieczonych przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi (wilgocią, mrozem, promieniami UV, etc),
 • Lico z aluminium, kompozytu lub plexi do wyboru,
 • Podświetlenie LED w standardzie.

Obejrzyj nasze totemy reklamowe i zamów taki specjalnie dla Twojej firmy

Pokazując przykładową realizację totemową Plakart chcemy, aby mogli Państwo poznać bliżej nasz warsztat i zobaczyć, jak w rzeczywistości działa ten rodzaj przekazu reklamowego.

totem reklamowy zapraszajacy do łódzkiego hipermarketu

W pokazanym powyżej totemie reklamowym z odpowiednio dopasowanym podświetleniem, zwracają uwagę przede wszystkim solidność wykonania, doskonała widoczność treści oraz żywa przykuwająca uwagę kolorystka.

Jeśli potrzebujesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców nakierowując ich skutecznie na Twój podmiot, zdecyduj się na zastosowanie totemu. Po prostu zadzwoń i zobacz, jakie to proste.